Jaga seda postitust

SimplBooks uus versioon on väljas! (1 kommentaar)

 

Kaasajastasime SimplBooks kasutajaliidest nii välimuse, kui ka tehniliste võimaluste poolest. Miks? Sest seni kasutusel olnud kasutajaliides on aastate jooksul ajale jalgu jäänud. Programmi loogika ja ülesehitus jäi samaks, muutus ainult välimus ja lisandusid mõned funktsioonid.

Uus versioon läks ülesse täna (02.12.2015) lõunast, päev hiljem kui planeeritud, aga tuletasime endale meelde ütlust “9 korda mõõda, üks kord lõika” :) Võib juhtuda, et uues versioonis esineb väiksemaid vigu (pigem kujunduslikud vead, mitte raamatupidamislikud), seega loodame väga ka teie tagasisidele.

Vana kujundus töötab uue kujundusega paralleelselt kuni selle aasta lõpuni


Ülemineku lahendasime sedavõrd huvitavalt, et uus ja vana kujundus töötavad paralleelselt kuni aasta lõpuni. Uue ja vana kujunduse vahel liikumine toimib lihtsalt ja vaid ühe-kahe klikiga (üleval paremal menüüs). Tegime seda selleks, et kasutajatele oleks üleminek valutum. Kui on kiireid toiminguid vaja teha, kus ei jõua uue kujundusega veel harjuda, siis saab vanas kujunduses kiired asjad ära teha ning hiljem omale sobival ajal uue kujundusega tutvuda.

vaheta-kujundust-screen

Mis uue versiooniga on muutunud?


Uued staatused (värvilised read kadunud)


Varem oli nimekirjades igal real värviline taust, mis tähistas selle objekti staatust (näiteks müügiarve makstud, maksmata või saatmata). Nüüdsest on staatusel eraldi veerg, mis muuhulgas võimaldab staatuse järgi sorteerida või otsida. Nimekirja veerge saab seadistada paremal üleval oleva hammasratta ikooni alt.

 

tour_status_field_ee

Põhjalik otsing ja filtreerimine


Ühe esimese olulise uuendusena täiendasime nimekirjade filtreerimise ja otsimise funktsionaalsust. Vajalikke andmeid on nüüd veel lihtsam otsida. Kõigisse nimekirjadesse, kus varem oli üldine otsing, lisasime täpsema veerupõhise otsingu. Ehk siis nt müügiarvete puhul võite otsida staatuse, arve summa, koostamise kuupäeva vms järgi. Lisaks saab otsida numbrite ja kuupäeva väljadelt vahemikke ning kuni või alates väärtusi. Tulemuseks on see, et nimekirjadest saab lihtsasti välja võtta andmed nt kuu põhiselt või kliendi ja kuu põhiselt.

tour_filtering_ee

 

Esimesena Eestis – mobiilidele kohanduv raamatupidamistarkvara (ing. k. “responsive”)


See tähendab, et tarkvara menüü ja elemendid kohanduvad automaatselt seadme ekraaniga. Väiksema ekraaniga (nutitelefon või tahvelarvuti) liiguvad elemendid üksteise alla ning seetõttu ei pea skrollima vasakult paremale. See teeb väga mugavaks kiired ja ootamatud toimingud – näiteks müügiarve loomine ning saatmine.

tour_responsivness_ee

 

Andmed kergemini leitavad – ristviitamine


Uue kasutajaliidesega täiendasime linkimist/liikumist erinevate süsteemi osade vahel ja teeme seda veelgi. Eesmärgiks on lihtsustada ja kiirendada vajaliku info leidmist süsteemis. Mida see praktikas tähendab? Nt müügiarve võib SimplBooks süsteemis olla seotud järgmiste süsteemi objektidega: kreeditarved, laekumised, laodokumendid jne. Seni ei olnud kõik sellised seosed alati selgesti välja toodud ning ei olnud seotud andmetele otseviidet (linki). See viga saab nüüd parandatud. Sellega seoses oleme veidi ümber organiseerinud kuvatavaid andmeid, et olulisem info paremini esile tõsta.

tour_linking_ee

 

Kuupäevade formaat ja sisestamine


Pärast pikka ootamist muutus lõpuks ka kuupäevade sisestamine mugavamaks. Selle kohta oleme saanud palju kriitikat – õigustatult. Kuupäeva väljadele saab nüüd kuupäevi ise sisestada ilma kalendrit kasutamata ning kuupäevasid kuvatakse nö kohalikus formaadis milleks Eestis on pp.kk.aaaa.

tour_date_select_ee

 

Uus abikeskkond + lisandus foorum


Foorum võimaldab paremini otsida korduvaid küsimusi-vastuseid ning ka kasutajatel omavahel suhelda. See tähendab kiiremat infovoogu ja mugavamat kasutajatuge. Muutunud on ka abikeskkond, millele pääsete ligi siit – support.simplbooks.ee. Abikeskkonnas tuleb veel hulganisti parandusi nii kasutusjuhendite, kui foorumi poolelt.

Kasutajatoe_foorum1

Oled raamatupidaja või raamatupidamisbüroo – võta meiega ühendust ja teeme sulle personaalse pakkumise ning tarkvara tutvustuse! Kirjuta või helista mulle ja räägime läbi:


Rene Meres
rene@simplbooks.ee
+372 522 46 58

[button size=’medium’ text=’PROOVI 30 PÄEVA TASUTA – ilma riskita’ icon=” icon_size=” icon_color=” link=’http://www.simplbooks.ee/hinnad-ja-liitumine/’ target=’_self’ color=” top_gradient_color=” bottom_gradient_color=” border_color=’#42b757′ font_style=” font_weight=” text_align=” margin=”]

TÄHELEPANU! SimplBooks blogis kajastatavad teemad ja artiklid ei pruugi olla juriidiliselt täpsed ning soovitame alati nõu pidada spetsialistiga. SimplBooks autorid annavad oma parima, kuid ei võta mingisugust vastutust artiklites olevate võimalike vigade või eksimuste eest. Tuleb arvestada ka ajas muutuvate seadustega.

Kommentaar (1)

 • Tim Vasta

  Väga ilus ja moodne, mulle meeldib! Võibolla võiks olla taustas siiski taustavärv natukene tumedam osadel asjadel, et kõik nii üheks ei vaju aga üldiselt ikka väga kõva töö! Tore näha, et SimplBooks pidevalt areneb!

  04/12/2015 at 13:44
  • Rene Meres Vasta

   Tere Tim
   Hea kuulda ning suured tänud heade sõnade eest.
   Oleme väikestest vigadest kasutajamugavuses teadlikud ning püüame leida sobiva lahenduse.

   06/12/2015 at 14:00
 • SimplBooks | Uue versiooni parandused ja köögipoolest veidi - SimplBooks Vasta

  […] Uute arenduste nimekiri on aga ees ja töö jätkub. Kes ei ole veel uue versiooni võimalustega tutvunud, siis lugege kindlasti ka seda postitust. […]

  11/12/2015 at 18:38

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


Proovi 30 päeva tasuta!

Registreerimine on lihtne ja annab sulle võimaluse SimplBooksi riskivabalt proovida!