Raamatupidamine

Lihtne ja selge ülevaade ettevõtte finantsidest. Põhilised raamatupidamise aruanded nagu bilanss, kasumiaruanne, rahavood ja KMD on eelseadistatud. Algseadetes on olemas põhjalik kontoplaan ja eelseadistatud automaatsed kanded enamlevinud tehingute kohta. See kõik aitab toimivat raamatupidamist ka algajal lihtsasti üles seada. Samas on võimalik muuta nii kontoplaani kui kõiki teisi eelseadistusti, mis muudab SimplBooksi piisavalt paindlikuks kogenumale ja nõudlikumale raamatupidajale.

  • algseadetes sisaldub kontoplaan
  • eelseadistatud bilanss, kasumiaruanne, rahavood ja KMD
  • põhivara koos automaatse amortisatsiooni arvestusega
  • masin-masin liidestus Maksuametiga KMD esitamiseks

Pearaamatu kanded

Pearaamatu kannete sisestamine on SimplBooksis juhuks kui sul on tehinguid, mis ei mahu juba automatiseeritud tehingute raamidesse. Näiteks laenudega või liisingutega seotud tehingud, pangateenused, dividendid jne. Samuti on juba sisestatud tehinguid võimalik lihtsasti muuta. Ekslike muutmiste või kustutamiste vältimiseks on võimalik varasemad perioodid lihtsasti lukustada. Näiteks iga kuu lõpus.

Võrdlevad aruanded

Kõik raamatupidamise aruanded on SimplBooksis lihtsasti väiksemateks perioodideks jagatavad ning omavahel võrreldavad. Võrrelda saab perioodide alguseid ja lõppe ning samu perioode erinevates majandusaastates. Võrdlemiseks ja perioodideks jagamise jaoks on aruannete päistes lihtsasti mõistetavad kiirvalikud. Sarnaselt põhiaruannetele on võrdlevad aruanded võimalik erinevates formaatides eksportida.

Liides EMTA-ga KMD esitamiseks

Aktiveerides masin-masin liidese e-Maksuametiga saad vaid paari hiireklikiga valmis KMD SimplBooksist EMTA-le saata. Sinu otsustada, kas saadad deklaratsiooni kinnitamata või kinnitatud kujul. Automaatselt liiguvad koos KMD põhiaruanne ja INF A ning INF B lisad. Kui masin-masin liides ei ole päris sinu teema, siis saad loomulikult KMD koos lisadega lihtsalt EMTA-le sobiva failina alla laadida.

Paindlikkus

Kuigi SimplBooksis on eelsisestatud kontoplaan, eelsisestatud käibemaksu määrad, tööjõumaksud ning ka põhiaruanded on eelseadistatud, siis soovi korral saad neid alati täiendada ja muuta. Raamatupidamine on ikkagi loominguline töö ja meie asi ei ole sind piirata!
Samamoodi on võimalik muuta või kustutada ka kandeid, kui eksitus sisse tuleb, aga vajadusel saad ka perioodi lukku keerata, kus muudatusi enam teha ei saa.

Marit Meierau, raamatupidaja (Randemar OÜ)

“SimplBooks on minu jaoks väga loogiline programm, seda oli kerge selgeks õppida ja erinevaid toiminguid on mugav teha.
Kasutan suurt osa funktsionaalsusest – müük, ost, töötasud, kuluaruanded, põhivara, raamatupidamisaruanded. Kõiki andmeid saab filtreerida, mis teeb kiireks info leidmise mis tahes välja järgi.

Väga mugav funktsioon on pangaliides – ei pea ise panga faili alla laadima, vaid kõik liigub automaatselt. Pangast tasutud arvete puhul seob juba kliendiga ära, jääb üle vaid kinnitada. Ka kuluaruanded on mugavalt koondatud ühte kohta. Ühendus Maksuametiga on väga käepärane tööriist, see säästab klikke ja aega, saab maksudeklaratsiooni ühe nupuvajutusega Maksuameti keskkonda edastada.”

Registreeri tasuta konto ja proovi järgi!

Raportid ja aruandlus

SimplBooks sisaldab mitmeid erinevaid aruandeid ettevõtte tulude ja kulude analüüsimiseks.

KMD, INF, VD, TSD raportid

Aruandvate isikute raport

Müügi- ja ostureskontro

Tööaja ja puhkusepäevade raport

Põhivara- ja projektide raport

Müügikatte raport

Proovi 30 päeva tasuta!

Registreerimine on lihtne ja annab sulle võimaluse SimplBooksi riskivabalt proovida!