Valuutad

Erinevate valuutade kasutamine on SimplBooksis integreeritud pea kõigi dokumentide juurde. Näiteks on võimalik erinevas valuutas sisestada müügiarved, ostuarveid ning laekumisi ja makseid. Valuutade kursid EUR suhtes laetakse SimplBooksi automaatselt Euroopa Keskpanga lehelt. Eurost erinevas valuutas dokumentide summad arvutatakse automaatselt ümber ja kantakse raamatupidamisse juba eurodes. Soovi korral on võimalik ka põhivaluutat muuta milleks vaikimisi on euro.

  • valuutakursside automaatne laadimine ECB lehelt
  • erinevate valuutade kasutamine pea kõigil dokumentidel
  • tulu/kulu automaatne arvestamine vastavalt valuutakursi muutusele
  • põhivaluuta muutmise võimalus

Valuutakursid ECB-st

Enamasti tulevad valuutad mangu ostude puhul aga soovi korral võite ka müügiarveid sisestada põhivaluutast (Eestis EUR) erinevas valuutas. Teil on tarvis valuutade seadetes ainult ära määrata, milliseid valuutasid soovite kasutada. Valuutade päevakursid laeb SimplBooks automaatselt Euroopa Keskpanga lehelt.

Valuutakursi muutuse arvestamine

Juhul kui sisestad näiteks müügi- või ostudokumente põhivaluutast erinevas valuutas, siis arvestab süsteem need raamatupidamise jaoks automaatselt ümber põhivaluutasse. Samuti koostab süsteem laekumiste ja maksete puhul automaatselt valuutakursi muutusest tekkiva kasumi või kahjumi kande.

Mairi Uiboaed, raamatupidaja
(Kermalen OÜ)

“Leian, et SimplBooks on hetkel turul üks parimaid pakkumisi oma võimaluste ja hinna suhte poolest. Kõige rohkem hindan seda, et nii minu kliendid kui mina raamatupidajana näeme samu andmeid. Lisaks on võimalik vajadusel luua erinevate õigustega kasutajaid. Kõik vajalik on ühes tarkvaras olemas – palga-, lao- jm arvestus rääkimata raamatupidamise aruannetest. Kiidan väga ka kasutajatuge!”

Liitu tasuta ja proovi!

Proovi 30 päeva tasuta!

Registreerimine on lihtne ja annab sulle võimaluse SimplBooksi riskivabalt proovida!