Aruandluse ja raamatupidamise teemaline reaalajamajanduse webinar

Aruandluse ja raamatupidamise teemaline reaalajamajanduse webinar

15. september 2020, 14:01 in Kasulik, Raamatupidamine
0 Kommentaarid

CEF_SimplBooks_reaalajamajandus

Tulemas on andmepõhise aruandluse ja raamatupidamise teemaline webinar, mis toimub 28.09.2020 kell 15.00-17.00 Zoomi keskkonnas.

Eesti IKT klaster algatas neli aastat tagasi reaalajamajanduse projekti Internet of Business (IoB) visiooniga arendada välja reaalajas toimuvate automatiseeritud äritehingute jaoks turvaline ja mugav keskkond. Visiooni saavutamiseks on juba mindud üle e-arvetele avalikus sektoris, erasektori teenusepakkujate poolt on kasutusele võetud ühtne Euroopa e-arve standard ning loodud ühendused rahvusvahelise andmevahetuse võrgustikuga PEPPOL. Tänu Eesti e-arve operaatorite X-tee liidestusele on Eesti avalik sektor kättesaadav ka Euroopale. Lisaks on teema 2018. aastast aktiivsemalt tähelepanu saanud ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poolt, kelle algatusel on koostöös era- ja avaliku sektori ekspertidega välja töötatud ka Reaalajamajanduse visioon ja tööplaan aastateks 2020-2027.

IoB projekti järgmisesse etappi on kaasatud lisaks majandustarkvara- ja raamatupidamisteenuse pakkujad, kellega koos liigume e-arvelt juba kogu majandustehingu info standardiseerimisele. IoB projektis kasutatakse maailmas laialdaselt levinud XBRL Global Ledger taksonoomia raamistikku-standardit, et luua vajalikud eeldused automatiseeritud aruandluseks riigiga ja ettevõtete vaheliseks masinloetava tehinguinfo vahetamiseks. Muuhulgas on XBRL GL just see standard, mida Statistikaamet ning Maksu- ja Tolliamet Aruandlus 3.0 projekti raames juurutavad. Järgmiste aastate jooksul liigub Eesti aina enam XBRL GL standardi kasutusele võtmise suunas nii era- kui avaliku sektori poolt ning selle lihtsustamiseks on turule tulemas ka uus MyCompanyData teenus.
Veebinari eesmärgiks on selgitada täpsemalt andmepõhise aruandluse olemust ja seost raamatupidamisega ning tuua eraldi välja avaliku (Eesti ja Euroopa) ja erasektori tegevused selles suunas.

Webinari temaatika ja sisu on uudne, kuid tulevikus tõenäoliselt meie kõigi igapäevaelu osa, mistõttu ootame seminarile:

  • e-arvete saatjaid/vastuvõtjaid ehk teenuse kasutajaid,
  • teenusepakkujaid,
  • arendajaid,
  • poliitikakujundajaid ja
  • kõiki teisi e-arvete teema vastu huvi tundvaid osalejaid.

 

Seminaripäeva täpsem kava ja koosoleku link saadetakse osalejatele välja lähiajal.

Üritusel osalemiseks palume ennast registreerida SIIN.

Webinari korraldavad Internet of Business projekti partnerid ITL Digital Lab, Eesti Raamatupidajate Kogu, Tieto Estonia AS, Fitek AS, Columbus Eesti AS, BCS Itera AS, Account Studio OÜ, SimplBooks OÜ, OÜ Skriining. Webinar toimub Euroopa Liidu kaasrahastamisel, The Innovation and Networks Executive Agency (INEA) toel ja Connecting Europe Facility (CEF) programmi raames „Internet of Business“ projekti osana.

Rohkem infot reaalajamajanduse ja Internet of Business projekti kohta leiab siit:
https://www.itl.ee/reaalaja-majandus/
http://realtimeeconomy.ee

 

SimplBooksil on juba üle 10 000 aktiivse kasutaja – registreeri konto ja saad 30 päeva tasuta proovida ning seda riskivabalt (mingeid kohustusi ei teki). Või proovi meie demo versiooni!

Annika Randmann

annika@simplbooks.ee

Annika tegeleb SimplBooksis digiturundusega ning kajastab blogis erinevaid raamatupidamise-, ettevõtluse- ja tarkvarauuendustega seotud teemasid.

Kommentaarid puuduvad

Kirjuta kommentaar