Lao inventuur nüüd SimplBooksis

Lao inventuur nüüd SimplBooksis

16. detsember 2019, 00:43 in SimplBooks uudised
0 Kommentaarid

Lao arvestuse ühe osana lisandus nüüd juurde lihtne ja mugav lao inventuuri tegemise võimalus.

Kuidas inventuur töötab ja mida see endas sisaldab?

Lühidalt kätkeb inventuuri funktsionaalsus endas lugemislehte (PDF), inventuuri dokumendi sisestamist mingi kindla kuupäeva kohta valitud lao ja artiklite kohta, laoseisu korrigeerivaid dokumente ning seotud automaatseid raamatupidamise kandeid.

Esimese sammuna saad välja printida laoseisu lugemislehe valitud lao kohta. Kui laoseisud on üle loetud ja lugemisleht täidetud, siis saab sellel olevad tegelikud numbrid SimplBooks süsteemi sisestada. Selle jaoks on lao mooduli menüüs uus valik “Inventuur”. Inventuuri sisestamisel tuleb valida inventuuri kuupäev (lugemise lõpetamise kuupäev), valida ladu mille kohta inventuuri sisestada soovite ning sisestada loetud artiklite tegelikud kogused.

Inventuuri salvestamisel koostab süsteem vastavalt leitud erinevustele, SimplBooksi ja tegelikkuse vahel, laoseisu korrigeerimise dokumendid kas arvele võtmiste kohta, mahakandmiste kohta või mõlema kohta. Lisaks koostab süsteem ka korrigeerimisdokumentidega seotud finantskanded.

Lõpptulemuseks on SimplBooks laojääke korrigeerivad laodokumendid ning finantskanded, mis korrigeerivad ka raamatupidamise andmed muudetud laojäägile vastavaks.

Mis pärast inventuuri sisestamist juhtub?

Inventuuri sisestamisel tuleb arvestada mõningate edasiste piirangutega süsteemis. Nimelt ei saa siis enam inventuuri dokumendile sisestatud artiklite koguseid muuta inventuurile valitud laos. Samas nende artiklite omahinda saab muuta. Veel olgu öeldud, et kui soovite muuta mõnda müügiarvet, mis jääb enne inventuuri, siis seda saab teha aga ainult nende artiklite osas, mida järgneval või järgnevatel inventuuri dokumentidel märgitud ei ole.

Uute arendusteni!

Kui sul on huvi laomooduli kohta lähemalt uurida, siis saad laomooduli juhendeid vaadata siit.
Eelmises postituses sai välja toodud novembri uuendused ning ei tasu ka unustada, et SimplBooksiga on e-arvete saatmine tasuta.

Kaasaegsem ja lihtsam raamatupidamistarkvara SimplBooks, juba üle 10 000 aktiivse kasutaja – registreeri konto ja saad 30 päeva tasuta proovida ning seda riskivabalt (mingeid kohustusi ei teki). Või proovi meie demo versiooni! Lisaks saad valida lihtsa raamatupidamisteenuse.

Jaanus Reismaa

jaanus@simplbooks.ee

Jaanus on ettevõtte tegevjuht ning hoolitseb ka SimplBooks arenduste ja visiooni eest. Jaanuse sulest tuleb siia blogisse põhiliselt info uuenduste kohta, kuid sekka ka muid mõtteid.

Kommentaarid puuduvad

Kirjuta kommentaar