Müügitellimused

Müügitellimused

7. märts 2019, 11:32 in SimplBooks uudised
4 kommentaari

Nüüd on SimplBooks-is võimalik kasutada ka müügitellimusi. Müügitellimustel on eraldi register ja eraldi seaded ning täienenud dokumendiahel müügi poolel näeb välja: Pakkumine -> Müügitellimus -> Ettemaksearve -> Müügiarve. Mainin siinkohal ära, et ükski dokumendiahela osa ei ole kohustuslik ehk siis iga ettevõte saab kasutada just neid osi, mis parasjagu vaja. Küll aga on fikseeritud ahela järjekord ehk nt ettemaksearvest ei saa teha müügitellimust jne.

Müügitellimused leiab peamenüüst “Tehingud -> müügitellimused” alt.

Sarnaselt müügiarvetele on müügitellimustele võimalik koostada eraldi dokumendipõhjad. Seda saab teha “Seaded -> keskkonna seaded” alt valides vasakult menüüst “Müügitellimuste seaded“. Pärast müügitellimuse salvestamist on sellest võimalik lihtsalt ja automaatselt koostada kas ettemaksearve või müügiarve. Nagu juba mainitud, siis müügitellimused ei mõjuta raamatupidamist ehk nende kohta ei koostata finantskannet ja samuti ei mõjuta müügitellimused ladu ehk ei võta laost tooteid maha.

Seoses müügitellimuste lisandumisega sai veidikene muudetud ka pakkumiste vaateid ja loogikat. Nimelt kaotasime pakkumiste puhul eraldi arhiivi registri mida oli kasutajatel keeruline leida ja tõstsime võidetud ning kaotatud pakkumised ühtsesse nimekirja pooleliolevate pakkumistega. Sellega seoses täiendasime mõnevõrra pakkumiste staatuseid mille abil oleks pakkumiste nimekirjas lihtsam teile hetkel vajalikke pakkumisi leida. Lisaks lisandus müügitellimustele sarnane tühistamise võimalus ka pakkumisi tühistada.

Nüüd on lisandunud SimplBooksi programmi ka ostutellimused – loe lähemalt ostutellimuste kohta siit.

Jaanus Reismaa

jaanus@simplbooks.ee

Jaanus on ettevõtte tegevjuht ning hoolitseb ka SimplBooks arenduste ja visiooni eest. Jaanuse sulest tuleb siia blogisse põhiliselt info uuenduste kohta, kuid sekka ka muid mõtteid.

4 kommentaari
 • Aare Metsaluik 19. märts 2019, 15:39 Vasta

  Tere! Mul selline küsimus. Kui teen pakkumise, siis sama pakkumise alusel saan teha ka arve. kahjuks paneb süsteem arvele siis ka sama numbri, mis pakkumisel ja lisandub n.ö uus numeratsioon – pakkumiste põhjal tehtud arved. Kuidas olesk otstarbekas ja loogiline, et saaks jätkata juba olemasolevate arvete numeratsiooni. Igast pakkumisest ju ei saa arvet, st ei toimu iga pakkumise alusel müüki. Palun nõu!

  • Silva 19. märts 2019, 16:30 Vasta

   Tere, Aare!
   Meile teadaolevalt peaks arve number tulema vastavalt üldisele numeratsioonile. Palun kirjutage meile kiri support@simplbooks.ee aadressile, uurime Teie muret täpsemalt.

   Kena päeva jätku!

 • Liana 21. märts 2019, 14:13 Vasta

  Tere!

  Müügitellimuse ehk orderi SimlBooks süsteemi kaudu välja saatmisel ei anna SiplBooks kirjapõhja,
  kuigi kirjapõhi mügitellimusele on süsteemis tekitatud, salvestatud ja on olemas.
  Samuti oleks väga hea kui müügitellimuse põhi sisaldaks hankija andmeid ning müügitellimuse pdf’il oleks customer asemel märgitud vendor. Meie ise seda kahjuks muuta ei saa. Või oleks hea lisada valiku võimalus – ehk kellele müügitellimus suunatud, kliendile või hankijale.

  • Silva 21. märts 2019, 17:08 Vasta

   Tere, Liana!
   Tänan Teid kirja eest! See, et kirja välja ei saanud saata, on tõepoolest programmi apsakas ning edastasime info arendajatele, et see ära parandatud saaks. Vabandame!
   Müügitellimused on klientide tellimuste jaoks kasutamiseks mõeldud ning nendest on järgmise sammuna võimalik koostada ettemaksearve või müügiarve.
   Tarnijatele tellimuste saatmiseks on vajalikud ostutellimused, millest on edasi võimalik koostada ostuarve. Need on meil lähiajal programmi lisandumas, palun veidi kannatust :)
   Kena päeva jätku!

Kirjuta kommentaar