Tulumaksu arvestamine SimplBooks-is 2018

Tulumaksu arvestamine SimplBooks-is 2018

11:48 31 detsember in SimplBooks uudised
2 kommentaari

Alates 01.01.2018 hakkab kehtima uus tulumaksuseadus mille kohaselt muutuvad mõningad arvutuskäigud tulumaksuvaba osa arvestamisel. Sellega seoses tegeleme hetkel SimplBooks palgamooduli uuendamisega ja plaanime jaanuari jooksul palgamoodulit tublisti uuendada. Õnneks on SimplBooks süsteem nii paindlik, et olemas olev süsteem toetab ka uut tulumaksu arvestust – tõsi mõnevõrra ehk kohmakalt aga siiski.

NB! Järgnev selgitus kehtib seni kuni oleme SimplBooks palgamoodulit uuendanud pärast mida muutub tulumaksuarvestus selgemaks ja lihtsamaks.

 

Nimelt tuleb alates 1. jaanuarist igale töötajale, kellele hakkab kehtima erinev tulumaksuvaba miinimum, seadistada palkade all eraldi tulumaks. Maksude seadistamise kohta leiate abi palkade seadete juhendist siit: http://support.simplbooks.ee/kasutusjuhendid/tootasude-maksumaarad/ (“Maksud töötasudelt” alajaotusest). Siinkohal on soovitav toimida selliselt, et olemas olev tulumaks muuta mitteaktiivseks ja lisada maksude alla uued tulumaksu read iga erineva tulumaksuvaba osa jaoks teie ettevõttes.

Tulumaksu seadistamise kohta leiate näited samast palkade seadete juhendist “Maksude seadistamise näited” alajaotusest.

Ja nagu alati kui tekib täiendavaid küsimusi palkade seadistamise kohta, siis võtke julgesti ühendust meie kasutajatoega – aitame hea meelega!

Soovime ühtlasi kõigile ka meeleolukat aastavahetust ja Head Uut Aastat!

Jaanus Reismaa

jaanus@simplbooks.ee

Jaanus on ettevõtte tegevjuht ning hoolitseb ka SimplBooks arenduste ja visiooni eest. Jaanuse sulest tuleb siia blogisse põhiliselt info uuenduste kohta, kuid sekka ka muid mõtteid.

2 kommentaari
 • Ants 18:42h, 06 veebruar Vasta

  KIsjutate, et “plaanime jaanuari jooksul palgamoodulit tublisti uuendada”, kuid täna on 6. veebruar, ning uuendust pole.

  • Rene Meres 13:48h, 07 veebruar Vasta

   Tere Ants!
   Peame kahjuks endale tuhka pähe raputama ja vabandama, kuna tõesti on tööde maht algselt planeeritust suurem ning läheb veel aega.

Kirjuta kommentaar